خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هیچ مشکلی در تأمین واکسن کرونا نداریم

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد: در سه ماه گذشته در سایه جهش دولت در واکسیناسیون عمومی و همکاری مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد وضعیت مناسبی در فعالیت‌های اجتماعی و زندگی مردم بودیم.

وی افزود: سویه اومیکرون ویروس کرونا که از یک ماه پیش دنیا را تحت تأثیر قرار داده، از یک هفته گذشته نیز موجب آغاز موج ششم در کشورمان شده است که باید همه بخش‌ها آمادگی مقابله جدی با این وضعیت را داشته باشند.

خرّم تأکید کرد: مجموعه دستگاه‌های مسؤول و اعضای ستاد مقابله با کرونا باید با یک آمادگی مناسب در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان باشند تا بتوانیم روزها و هفته‌های آینده را مدیریت کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر اهمیت بحث پیشگیری در مقابله با کرونا تأکید کرد و گفت: باید یک حرکت جمعی از سوی همه مجموعه‌های فرهنگی و تبلیغی و با استفاده از همه ظرفیت‌های رسانه‌ای برای آگاه‌سازی و هوشیاری مردم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در تأمین واکسن هیچ مشکلی نداریم، یادآور شد: در کنار تشویق مردم برای تزریق واکسن، موضوع رعایت شیوه‌نامه‌ها به‌ویژه فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید جدی گرفته شود و افراد و گروه‌های مرجع با هم‌افزایی ظرفیت‌های همدیگر، مردم را به رعایت اصول بهداشتی ترغیب کنند.

خرّم همچنین نظارت جدی بر رعایت شیوه‌نامه‌ها در مراکز عمومی، مدارس و مراکز آموزشی و ادارات را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: کارمندان ادارات که از تزریق واکسن خودداری کنند، حق حضور در اداره را ندارند و مدیران دستگاه‌ها باید بر این موضوع نظارت و نتیجه را به ستاد مقابله با کرونا گزارش کنند.

وی در خصوص فعالیت مراکز آموزشی نیز با بیان اینکه فعلاً هیچ تصمیمی برای تعطیلی این مراکز وجود ندارد، اضافه کرد: در صورتی که ابتلاء به بیماری در یک مرکز یا ناحیه خاص آموزشی بالا باشد با اعلام فرمانداران در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش مراجعات مردم به بازارها و مراکز تجاری در روزهای پایانی سال، از دستگاه‌های مسئول خواست تا نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌ها در این مراکز را تشدید کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا