خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نشانه‌هایی از بهبود وضعیت کرونا را می بینیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «هانس کلوگه»، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در اعلام کرده است که نشانه‌هایی از بهبود وضعیت ویروس کرونا را می بیند.

این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: فاصله زمانی شروع موج اومیکرون تا اوج آن بسیار کوتاه و بین ۲۰ تا ۲۵ روز است. او گفت: «اگر به منطقه درگیر در شیوع کرونای اومیکرون نگاه کنید، تعدادی از کشورها به اوج یا در حال نزول رسیده اند. اما در اکثر کشورها گسترش سریعی وجود دارد و در برخی کشورها موج این سویه هنوز شروع نشده است.»

«هانس کلوگه» گفت: من خوشبین هستم، چرا؟ زیرا ما می‌بینیم که سه موقعیت کنار هم قرار می‌گیرند. شماره یک: به محض عبور آن موج، مصونیت زیادی وجود خواهد داشت، یا به لطف واکسن یا به دلیل عفونت طبیعی. شماره دو: فصلی بودن زمستان و شماره سه: ما می‌دانیم که اومیکرون خفیف‌تر است. این بدان معناست که برای مدتی پس از موج اومیکرون آرامش زیادی وجود خواهد داشت و حتی در صورت بازگشت انواع دیگر، این امکان وجود دارد که شهرها بدون بازگشت به قرنطینه با ویروس زندگی کنند.

با این حال، به گفته وی، دولت‌ها برای این کار باید «چهار کار انجام دهند»: «شماره یک – نظارت را تقویت کنید. شماره دو – واکسیناسیون و تقویت واکسن‌ها را ادامه دهید. شماره سه – دسترسی به داروهای ضد ویروسی جدید را افزایش دهید که می‌تواند یک تغییر دهنده بازی باشد. شماره چهار – اگر نوع جدیدی وجود دارد، سریعاً به افراد در معرض خطر توصیه کنید که از ماسک استفاده و فاصله را رعایت کنند.»

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا