خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۱۹۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس/بحران ابتلا در استان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید حسینی ظهر چهارشنبه در نشست روزانه مدیریت بیماری کرونا، با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت شیوع کرونا در فارس گفت: حساسیت مردم نسبت به کروناویروس و رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته و این موضوع وضعیت استان را بحرانی تر می کند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با اعلام اینکه طبق رنگ بندی جدید کروناویروس، وضعیت شیراز، زرقان و گراش قرمز شده است، تاکید کرد: هم اکنون زمان بی توجهی و سهل انگاری در برابر کرونا نیست و ضرورت دارد شهروندان بیش از پیش نسبت به این بیماری خطرناک، احساس مسوولیت داشته باشند.

او با اشاره به سرایت پذیری بالای اُمیکرون و سرعت انتقال آن در بین افراد جامعه افزود: طی شبانه روز گذشته ۱۹۸ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند که این امر موجب نگرانی مجموعه سلامت شده است و با تداوم بی توجهی ها و سهل انگاری ها در برابر این بیماری، با عواقب جبران ناپذیری مواجه می شویم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: افزایش مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و روند افزایشی موارد بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان، نشانگر سرعت بالای انتقال و بیماری زایی سویه اُمیکرون است، بنابراین هرگونه بی توجهی، ساده انگاری و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، در شدت چرخش و انتقال این بیماری در جامعه تاثیر بسزایی دارد.

دکترحسینی با اشاره به موج ششم کروناویروس، خواستار همراهی و همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی در افزایش نظارت ها در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در اماکن پرتردد شد.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با بیان نقش مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس (۱۶ ساعته) در پیشگیری و درمان زودهنگام افراد مشکوک و دارای علائم کروناویروس توصیه کرد: ضرورت دارد شهروندان در صورت مشاهده علائم ابتلا به کروناویروس، با پرهیز از هرگونه خودمراقبتی، به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه در ادامه این نشست آخرین وضعیت ابتلا به کروناویروس در مناطق مختلف استان، علت های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت بیماران بستری در بخش های عادی و ویژه کرونا در استان، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید ۱۹ و روند انجام تست های PCR و سریع، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و روند اجرای اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا