خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

دامغان هم قرمز شد/ هشدار جدی کرونا در استان سمنان

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا شهرستان دامغان هم به شهرستان‌های قرار گرفته در وضعیت قرمز کرونایی افزوده شد تا از امروز دو شهرستان استان سمنان یعنی گرمسار و دامغان در وضعیت جدی بحرانی افزایش شیوع بیماری کرونا و سویه جدید امیکرون قرار گیرند.

مهدی‌شهر و میامی، سرخه و آرادان شهرستان‌های زرد استان سمنان هستند و شاهرود و سمنان نیز در وضعیت نارنجی یا هشدار جدی شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

این رنگ بندی جدید سبب شده تا مدارس گرمسار و دامغان در وضعیت غیر حضوری قرار گیرند و محدودیت‌های کرونایی در دیگر شهرستان‌های استان وجود دارد طبق اعلام آموزش و پرورش اگر یک مورد ابتلای به کرونا در کلاس‌های درس مشاهده شود، تمام کلاس تعطیل خواهد شد.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۱۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۷۵ نفر از آنها بستری شدند این میزان نشان از شیوع پر سرعت ویروس کرونا در پیک ششم می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۵ نفر به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای تشخیص ابتلاء به کرونا مراجعه کردند.

وضعیت در شاهرود و میامی هم بهتر نیست و این وضعیت نشان می‌دهد که به اوج قله پیک ششم کرونا نزدیک تر می‌شویم.

دوری از تجمعات و واکسیناسیون در کنار رعایت مسائل بهداشتی مانند استفاده از ماسک مهمترین توصیه‌های مسئولان استان سمنان است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا