خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعطیلی یک هفته‌ای مدارس در شهرهای نارنجی کرمانشاه

یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه‌های ستاد مقابله با کرونا و اعلام رنگ بندی‌های جدید استان کرمانشاه و با توجه به شیوع سویه جدید کرونا، روز گذشته جلسه‌ای تصمیم‌گیری نحوه حضور دانش‌آموزان با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.

وی افزود: در جلسه‌ای که روز گذشته تشکیل شد مسئولان حاضر در جلسه دغدغه‌های موجود مبنی بر نگرانی خانواده‌ها از سلامت فرزندان خود را به استاندار کرمانشاه اعلام کردند و خواستار تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و از سرگیری آموزش در بستر شبکه شاد شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق اطلاعیه امروز که از سوی استانداری کرمانشاه به آموزش و پرورش استان کرمانشاه ابلاغ شد با موافقت استاندار کرمانشاه تمام مدارس در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم در شهرستان‌هایی که در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند به مدت یک هفته تعطیل اعلام می‌شوند.

یزدان پناه بیان کرد: چنانچه پس از پایان بازه زمانی یک هفته‌ای تعطیلات مدارس وضعیت و رنگ بندی کرونایی در این شهرستان‌ها به نتیجه مطلوبی برسد آموزش در مدارس به صورت حضوری از سر گرفته می‌شود و در غیر این صورت با مشاهده بروز مشکلات و بدتر شدن شرایط کرونایی در این شهرستان‌ها تعطیلی مدارس تمدید می‌شود.

وی اعلام کرد: تا کنون نزدیک به ۹۹ درصد دانش‌آموزان دز اول واکسن کرونا و بیش از ۹۰ درصد دز دوم و تعداد محدودی از آنها دز سوم را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: از خانواده‌هایی که برای تزریق واکسن کرونا فرزندان خود اقدام نکرده‌اند درخواست داریم که هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون فرزندان خود به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا