خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعداد مبتلایان به سویه اُمیکرون در استان سمنان رو به افزایش است

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا به میزبانی سالن جلسات یادگار امام استانداری سمنان ضمن بیان اینکه تعداد مبتلایان سویه اُمیکرون در استان سمنان رو به افزایش است، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا مراقبت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک مورد توجه ویژه مردم قرار گیرد.

وی بابیان اینکه خوشبختانه هفته گذشته موارد فوتی کرونا در استان گزارش نشده است، افزود: علیرغم این تفاسیر برای جلوگیری از مرگ‌ومیر ناشی از کرونا با توجه به پایان سال و افزایش سویه او میکرون می‌بایست نظارت‌ها و بازرسی در حوزه اصناف تشدید شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه نقش مردم پیرامون مدیریت مقابله با کرونا در قالب بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد باید تقویت شود، ابراز داشت: انتظار می‌رود تشکل‌های دارای مجوز در حوزه سلامت و بهداشت و عضو ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا وارد این کارزار شوند.

هاشمی از فعالیت ۷۵ تشکل و سمن مردم‌نهاد در استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: از ظرفیت این سازمان‌ها و همچنین وجود خیران سلامت در راستای مقابله با کرونا و پیشبرد مطلوب امور در این حوزه به بهترین شکل ممکن می‌توان استفاده کرد.

وی بابیان اینکه تأمین پزشک امری ضروری است، افزود: می‌بایست در مراکز بهداشتی و درمانی و درمانگاه‌های استان با توجه به شیوع کرونا و افزایش مراجعات مردم و در راستای رعایت پروتکل‌ها و حفظ سلامت مردم، تعداد پزشک‌ها افزایش یابد از سویی مطالبات به‌حق کادر درمان نیز از دیگر مطالب و موارد حائز اهمیتی که به صورت کشوری پیگیری خواهد شد.

استاندار سمنان بابیان اینکه از فرصت طلایی طرح شهید سلیمانی در راستای اقناع‌سازی و تشویق مردم به زدن واکسن باید استفاده شود. تاکید کرد: در خصوص مراسم‌های اعتکاف و راهپیمایی ۲۲ بهمن، پس از تصمیم نهایی و کلی کشوری، اطلاع‌رسانی لازم انجام می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا