خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق دز سوم کرونا در کرمانشاه باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم شامگاه امروز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان کرمانشاه که با حضور جمعی از مسئولان استانی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سرعت انتقال ویروس کرونا امیکرون بسیار بیشتر از سویه‌های پیشین بوده و بر اساس آمارها تعداد کودکان مبتلا به کرونا در روزهای گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از موج جدید کرونا باید در استان کرمانشاه آغاز شود و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی نسبت به بازدید از بیمارستان‌های دانشگاهی، خصوصی و نیروهای مسلح اقدام کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: شرایط تخت‌های بیمارستانی و امکانات دارویی بیمارستان‌های استان کرمانشاه باید بررسی شود تا کمبودها تأمین شود و گزارش‌های لازم نیز به ستاد کرونا استان برای بررسی ارسال شود.

امیری مقدم بیان کرد: راه مقابله ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های، استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و واکسیناسیون کرونا است و در این راستا رسانه‌ها برای اقناع سازی مردم باید تلاش کنند.

وی ادامه داد: تشویق مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا باید افزایش پیدا کند اما آمارهای نوبت اول و دوم نیز باید به بیشترین میزان ممکن برسد و تزریق واکسن کرونا در شهر کرمانشاه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بعضی اصناف مانند سوپرمارکت‌ها و نانوایی‌ها کم رنگ شده که از سوی اصناف و اداره صمت باید تذکرهای لازم به متخلفین در مرحله نخست داده شود.

امیری مقدم با اشاره به لزوم توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار کرمانشاه، گفت: مناطق حاشیه نشین به علت عدم برخورداری نمی‌توانند ماسک و وسایل بهداشتی لازم را تهیه کنند و بسیج و مراکز خیریه در این زمینه باید به این اقشار کمک کنند.

وی با اشاره به مناسبت‌های دهه فجر و ماه رجب، اضافه کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن مطابق با نظر ستاد ملی کرونا در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد و شیوه انجام این مهم به مردم اطلاع رسانی می‌شود و همچنین مراسم معنوی اعتکاف نیز در صورت مهیا بودن شرایط با ۲۰ درصد ظرفیت برگزار خواهد شد.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: داشتن تست منفی کرونا ۴۸ ساعت قبل از آغاز مراسم و تزریق هر ۲ نوبت واکسن کرونا از شرایط حضور در مراسم معنوی اعتکاف است.

امیری مقدم گفت: فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافربری و حمل و نقل عمومی نیز باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند و به تاکسی‌ها تذکر لازم داده شود و بازدیدی برای بررسی شرایط انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت کنترل مرزهای استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تست‌های سریع کرونا را در مرزها از مسافرین و افرادی که به کشور وارد می‌شوند را افزایش دهد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: کارمندان ادارات نیز حتماً باید نسبت به تزریق هر ۲ نوبت واکسن کرونا و استفاده از ماسک اقدام کنند زیرا سلامتی سایر افراد در خطر بوده و بازرسان بهداشتی این موضوع را کنترل کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا