خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

‌به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جیم واتسون»، شهردار اتاوا، پایتخت کانادا، همزمان با ادامه اعتراضات علیه محدودیت‌های کووید -۱۹ و دستورات واکسن اجباری، وضعیت اضطراری در این شهر اعلام کرده است.

مقامات شهرداری اتاوا روز یکشنبه با انتشار پیامی اعلام کردند: «اعلام وضعیت اضطراری نشان دهنده خطر و تهدید جدی برای ایمنی و امنیت ساکنان ناشی از تظاهرات‌های مداوم است و نیاز به حمایت سایر حوزه‌ها و سطوح دولتی برای کنترل اوضاع وجود دارد.»

بر اساس این گزارش، «جیم واتسون»، روز یکشنبه وضعیت اضطراری را اعلام کرد تا انعطاف پذیری و زمینه قانونی کنترل بیشتر اداره شهر اتاوا برای حفظ کار خدمات ضروری و کمک به خرید تجهیزات لازم برای نیروهای خط مقدم مقابله با معترضان و کارگران فعال در سطح پایتخت کانادا فراهم شود.

موج کنونی اعتراضات علیه اقدامات محدودکننده کرونا در کانادا از اواخر ژانویه آغاز شد، زمانی که هزاران کامیون‌دار و دیگر تظاهرکنندگان در اتاوا تجمع کردند و مخالفت شدید خود را با دستورات واکسن اجباری برای کامیون‌دارانی که از مرز ایالات متحده و کانادا عبور می‌کردند، اعلام کردند. تظاهرات موسوم به «کاروان آزادی» عموماً مسالمت آمیز بوده است، اما ده‌ها تحقیقات جنایی در مورد یک سری حوادث آغاز شده و حداقل هفت نفر در اتاوا و مرتبط با این اعتراضات دستگیر شده‌اند.

روز جمعه نیز «داگ فورد»، نخست‌وزیر استان انتاریو کانادا، تظاهرات در اتاوا را «اشغالگری» توصیف کرد و از معترضان خواست به آن پایان دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا