خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آموزش در مدارس ابتدایی و مهدهای کودک اصفهان ۱۰ روز غیرحضوری است

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین شیرانی روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین راه برای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا واکسیناسیون و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است، اظهار داشت: اکنون ۸۰۰ بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند و شمار بیماران نسبت به روزهای قبل از شروع موج ششم ۲ برابر شده است.

وی با بیان اینکه شمار فوتی‌ها نیز به صورت جزئی افزایش داشته است، ابراز داشت: مجموعه علوم پزشکی اصفهان برای ورود این موج و مقابله با آن آمادگی دارد و تمهیدات لازم برای تأمین تجهیزات، امکانات، نیروی انسانی و تخت بستری برای پیک ششم بیماری پیش‌بینی شده است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا استان اصفهان خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های نارنجی نیز بر اساس میزان ابتلای دانش‌آموزان در مورد تعطیلی مدارس با نظر آموزش و پرورش و بهداشت شهرستان تصمیم‌گیری خواهد شد و برای کلاس‌های غیر حضوری در شهرهای قرمز استان نیز پس از این ۱۰ روز مجدد تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: فعالیت مکان‌های سربسته مانند سینماها، سالن‌های نمایش و تئاتر، استخرها، رستوران‌ها و امثال آن نیز در شهرستان‌های قرمز حداکثر با ۴۰ درصد ظرفیت و در شهرهای نارنجی با ۶۰ درصد ظرفیت به شرط رعایت شیوه‌نامه‌ها و احراز کارت واکسیناسیون امکان پذیر است.

شیرانی افزود: اجرای محدودیت‌ها بر اساس مدیریت هوشمند کماکان ادامه خواهد داشت و تصمیم‌گیری در خ ارتباط با اعتکاف نیز بر اساس نظر کمیته معنوی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا