خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افراد واکسن نزده در مسیر موافق ویروس قدم برمی‌دارند

حسن ذبیحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عادی انگاری و سرعت سرایت بالای امیکرون منجر به افزایش تعداد مراجعان سرپایی به مراکز درمانی در اردستان شده است و اکنون شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی با اشاره به شیوع پیک ششم در کشور و استان اصفهان، افزود: بسیاری از بیماران برای انجام تست تشخیصی مراجعه نمی‌کنند درحالیکه مبتلا به اُمیکرون هستند؛ به همین دلیل تعداد بیماران بیش از آمار رسمی است.

تمام ویروس‌ها تا ۱۴ روز امکان انتقال دارند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان خاطرنشان کرد: افراد مبتلا خودشان را تا ۱۴ روز و تا رفع علائم قرنطینه کنند چراکه تمام ویروس‌ها تا دو هفته قدرت انتقال به دیگران را دارند و این قرنطینه در راستای عدم افزایش آمار مبتلایان مؤثر است.

وی با تاکید بر تزریق دز سوم واکسیناسیون، گفت: مردم علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، تزریق دز سوم واکسن را جدی بگیرند چرا که تا ۹۰ درصد در پیشگیری از بیماری تأثیر دارد.

ذبیحی تاکید کرد: افراد واکسن نزده به تعبیری در مسیر موافق ویروس قدم بر می‌دارند و درخواست داریم واکسن‌نزده‌ها هرچه سریع‌تر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان در خصوص آمار واکسیناسیون کرونا، خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۴ هزار و ۸۹ نفر دز اول واکسن و ۳۱ هزار و ۶۹۷ نفر دز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

ذبیحی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۸۷۷ واکسن در نوبت سوم تزریق شده است، گفت: مجموع واکسن‌های تزریقی در شهرستان اردستان ۸۱ هزار و ۶۶۳ دز است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا