خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

عادی انگاری در خصوص کرونا در کرمان ممنوع است/ برخورد با متخلفان

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه منطقه‌ای ستاد مقابله با کرونا به صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران و به ریاست سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی اجتماعی و استانداری و با حضور مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و فرماندار کرمان در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان برگزار شد.

رحمان جلالی در این جلسه به وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان اشاره داشت و گفت: پیش بینی روبه رو شدن با سویه جدید بیماری کرونا را داشتیم و در حال حاضر نزدیک به ۱۰ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند لذا به واسطه آنکه بتوانیم یک هماهنگی و یک هم افزایی خوبی در راستای کنترل بیماری در سطح استان داشته باشیم، مقرر شد به صورت هفتگی جلسات ویدئو کنفرانسی با فرمانداران تا زمانی که که شاهد سیر نزولی بیماری باشیم، برگزار کنیم.

جلالی با بیان اینکه اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا نیازمند تیم‌های نظارتی است، گفت: پیگیری و نظارت بر مصوبات ستاد ملی باید به صورت روزانه گزارش‌گیری و به ستاد ارسال شود.

وی به موضوع برگزاری اجتماعات اشاره کرد و تصریح کرد: در حوزه برنامه‌های فرهنگی، تجمع و مراسمی که پیش رو داریم؛ طبق تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری این مراسم‌ها در فضای مسقف با حدود ۲۰ درصد ظرفیت و در حداکثر زمان یک ساعت و نیم خواهد بود که در این راستا لازم است نظارت‌ها به منظور اجرای پروتکل‌های بهداشتی به صورت میدانی انجام شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش، تعطیلی مطلق نخواهیم داشت افزود: در حوزه آموزش عالی، نظارت‌ها باید بیشتر شود و تعطیلی مراکز آموزشی تنها در مواردی که تعداد مبتلایان زیاد بوده و در موارد خاص و با موافقت هیأت رئیسه و فرمانداران صورت گیرد و در مناطق عشایری و روستایی می‌توان در صورت مساعد بودن شرایط جوی، در محیط باز کلاس‌های درس را برگزار کرد.

جلالی در ادامه به اجرای طرح مدیریت هوشمند اشاره داشت و افزود: مهمترین نکته در اجرای این طرح در شرایط کنونی، بحث پیگیری و جدیت اجرای طرح مدیریت هوشمند در دو فاز حمل و نقل و تاکسی‌های اینترنتی و صنوف است که باید طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا و دستگاه‌های نظارتی نیز نتایج را به ستاد عملیاتی اعلام کنند.

جلالی خاطر نشان کرد: ادارات و فرمانداران نیز موظف هستند در اجرای رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در جلسات اقدام کرده و تیم‌های واکنش سریع را در مکان‌هایی که وضعیت قرمز دارند وارد عمل کرده و باید از امروز کاملاً عملیاتی کار کرده و از عادی انگاری جلوگیری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری در این جلسه فرمانداران شهرستان‌های رفسنجان, سیرجان, جیرفت و بم گزارش‌هایی از وضعیت تعداد مبتلایان و بهبود یافتگان از بیماری کرونا ارائه و اقدامات انجام شده در خصوص پیگیری مصوبات ستاد مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از پیشرفت سویه جدید این بیماری را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا