خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاهش ۴۵ درصدی رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در اردستان

علی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در شهرستان اردستان میزان شیوع بیماری نسبت به قبل افزایش یافته اما هنوز برای نتیجه‌گیری در مورد میزان بستری زود است.

وی با بیان اینکه مراجعه کودکان به دلیل ابتلاء به امیکرون دو تا سه برابر بیشتر از قبل شده است، افزود: مبتلایان به امیکرون بیشتر افراد جوان ۲۰ تا ۳۰ سال و کودکان هستند ولی موارد بستری بیشتر در بین افراد مسن و افرادی که واکسن دریافت نکرده یا به صورت ناقص واکسن زده‌اند، وجود دارد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان تصریح کرد: افرادی‌که نقص سیستم ایمنی دارند بیشتر در معرض خطر هستند بنابراین لازم است واکسیناسیون خصوصاً دوز سوم نیز هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: مدتی است که حدود ۴۵ درصد روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته است، توصیه می‌شود افراد مبتلا قرنطینه خود را تا زمان بهبودی کامل رعایت کنند.

صادقی با اشاره به ضرورت واکسیناسیون کودکان، تاکید کرد: واکسیناسیون باعث کاهش میزان بیماری شدید و پیشگیری از مرگ و میر خواهد شد، در حال حاضر در ایران در افراد بالای ۹ سال واکسیناسیون انجام می‌شود.

وی در خصوص تشابه علائم سرماخوردگی و امیکرون، گفت: در حال حاضر بیماری به نام سرماخوردگی نداریم و هر نوع علائم نشانه امیکرون است و علائمی مانند گلودرد، تب و سرفه از علائم شایع کرونا محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا