خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۱ درصد جمعیت کرمانشاه دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قدرت شیوع سویه امیکرون کرونا از سویه‌های پیشین بسیار بیشتر بوده و انتظار می‌رود در ۲ هفته آینده با افزایش تعداد موارد ابتلاء و بستری کرونا در استان کرمانشاه مواجه شویم.

وی افزود: تنها راه مقابله با ویروس کرونا انجام واکسیناسیون کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به انجام تست کرونا در مراکز بهداشتی، تصریح کرد: از کودکان دارای بیماری زمینه‌ای ️با سن کمتر از ۱۲ سال، سالمندان بالای ۶۵ سال، مادران باردار، ️بیماران با معرفی نامه متخصص عفونی، ️افراد با تشخیص پزشک مرکز ۱۶ ساعته و ️بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند، تست کرونا گرفته می‌شود.

شکیبا خاطر نشان کرد: میزان موارد مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ۴.۳ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافته و ضروری است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم باید جدی تلقی شود.

وی با اشاره به آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در استان کرمانشاه، گفت: تاکنون ۹۰.۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان کرمانشاه نوبت نخست، ۸۰.۱ درصد نوبت دوم و ۳۱ درصد نوبت سوم و ۹۸ درصد دانش آموزان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا