خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاهش رعایت دستورالعمل ها و افزایش مبتلایان در دانشگاه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، محمدرضا رئوفی، مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس نسبت به کاهش رعایت دستورالعمل‌ها و افزایش محسوس موارد ابتلاء در سطح دانشگاه هشدار داد و گفت: در روزهای اخیر مراجعه بیماران مشکوک و علامت‌دار بیماری کووید- ۱۹ به درمانگاه دانشگاه، سیر صعودی داشته به گونه‌ای که این روند از شروع اپیدمی بیماری بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: نمودار تجمیعی افراد مبتلا و یا مشکوک به ابتلا شناسایی شده در سال ۱۴۰۰ گویای افزایش تعداد محسوس بیمارانی است که طی هفته اخیر به درمانگاه دانشگاه مراجعه نموده اند و نشان از عادی‌انگاری و عدم رعایت اصول پیشگیری از این بیماری را دارد.

رئوفی اظهار داشت: با توجه به مراجعه تعداد قابل توجهی از دانشگاهیان مبتلا و یا مشکوک به کرونا به سایر مراکز درمانی و عدم دسترسی مرکز سلامت و بهداشت به اطلاعات کامل، آمار حقیقی قطعاً بیش از آمار ارائه شده در نمودار است. این درحالی است که طبق اعلام ستاد ملی کرونا در ابتدای شروع پیک ششم کرونا می‌باشیم و مسلما شرایط در اوج پیک نامساعدتر خواهد بود

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری و جلوگیری از ابتلا و انتقال بیماری خود و خانواده ها، افراد باید در رعایت اصول پیشگیری از بیماری نظیر استفاده صحیح و مدام از ماسک مناسب بهداشتی (دو عدد ماسک)، رعایت فاصله ایمن، جلوگیری از ایجاد تجمع، شستن دست‌ها (قبل از خوردن غذا و تماس با صورت) و برقراری شرایط تهویه هوا (بازگذاشتن پنجره ها)، با حساسیت و دقت بیشتر عمل نمایند.

رئوفی تصریح کرد: جدیت در رعایت اصول قرنطینه افراد مبتلا / مشکوک به بیماری کووید-۱۹ جهت پیشگیری از افزایش انتشار بیماری نیز اهمیت بسیاری دارد. دانشگاهیان می‌باید نسبت به اجرای تعداد روزهای قرنطینه بر اساس تشخیص پزشک و بازگشت به کار براساس الگوریتم مندرج در نشانی https://www.modares.ac.ir/index.jsp?siteid=۱۹&fkeyid=&siteid=۱&fkeyid=&siteid=۱۱&pageid=۲۸۹۳۳ عمل نمایند.

وی در پایان گفت: نظر به اینکه براساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان، افراد مجاز به صدور گواهی بازگشت به تحصیل / کار: صرفاً متخصص طب کار، متخصص عفونی، متخصص داخلی، فوق تخصص ریه و پزشکان عمومی مراکز خدمات سلامت منتخب می‌باشند، ضروری است دانشگاهیان جهت دریافت گواهی سلامت یا گواهی بازگشت به تحصیل / کار به مراکز ذی صلاح مراجعه نموده و از مراجعه به مدیریت سلامت و بهداشت دانشگاه خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا