خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

امتحانات حضوری دانشگاه‌های علوم پزشکی منوط به رنگ‌بندی کرونا است

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن قبادی معاون آموزشی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه رشته‌های پزشکی با جان مردم سر و کار دارند، تاکید وزارت بهداشت بر برگزاری امتحانات به صورت حضوری بوده و دانشگاه نیز بر طبق سیاست‌های ابلاغی وزارت عمل می‌کند.

وی افزود: تاکید دوم وزارت بهداشت در صورت تغییر رنگ‌بندی، تعویق امتحانات در صورت امکان و در صورت بحرانی شدن وضعیت بیماری و قرمز شدن رنگ بندی کرونایی اکثر شهرستانهای استان، برگزاری امتحانات به صورت مجازی خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان یکی از آسیب‌های مهم برگزاری امتحانات به صورت مجازی را عدم ارزیابی دقیق عملکرد دانشجویان دانست و تصریح کرد: رشته‌های پزشکی با جان و سلامتی مردم سر و کار دارند و ارزیابی مجازی نمی‌تواند ملاک دقیقی برای ارزیابی این دانشجویان باشد، البته تصمیمات در شورای آموزش دانشگاه و بر اساس شاخص‌های وزارت بهداشت و وضعیت رنگ‌بندی انجام شده و با توجه به اینکه مرکز استان در وضعیت زرد رنگ قرار دارد امتحانات به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

قبادی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تغییر رنگ بندی به نارنجی یا قرمز، جلسه اضطراری شورای آموزش با حضور ریاست دانشگاه و معاونین آموزشی دانشکده‌ها تشکیل و تصمیم گیری های لازم انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا