خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۲۷۸بیمار مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی شناسایی شد/فوت ۵ کودک

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از این تعداد ۱۰۵ نفر در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: هم اکنون از ۴۶۱ بیمار، ۱۰۹ نفر دربخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۲۶ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

وی با بیان اینکه ارومیه با ۴۲ و خوی با ۲۸ بیمار جدید رکورددار بستری‌های استان بودند، افزود: همچنین با فوت ۲ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان کرونا در استان به ۷ هزار و ۲۸۴ تن رسید.

ولی زاده خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از پنج میلیون و ۵۲۰ هزار دز واکسن کرونا در استان تزریق شده که افزون بر ۱۹ هزار دز آن مربوط به شبانه روزگذشته است.

وی با بیان اینکه پنج کودک کرونایی زیر پنج سال در استان فوت کردند، افزود: درهفته اخیر پنج کودک زیر پنج سال استان در اثر ابتلاء به کرونا و شدت آن فوت شده اند.

ولی زاده با اشاره به اینکه از بین پنج کودک فوت شده، چهار نفر از کودکان زیر یک سال و یک نفر سه ساله بودند، گفت: میزان انتشار و مسری بودن اومیکرون بسیار بالاست، گرفتاری‌ها خوشه‌ای و خانوادگی است و در مدت ٢۴ ساعت تمام اعضای خانواده را گرفتار می‌کند گرچه درصد قابل توجهی بدون علامت هستند.

وی اضافه کرد: ابتلاء کودکان در موج ششم با امیکرون بسیار بالا و گسترده است گرچه بالای ٩٠ درصد بی علامت، کم علامت و خفیف است اما درصد محدودی بستری و فوت خواهند شد.

ولی زاده گفت: در این موج بیشتر مراقب کودکانمان باشیم و با سهل انگاری جان آنها را به خطر نیندازیم و با وجود هر گونه علائم هشداردهنده در نخستین فرصت به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنیم و با عنایت به شروع واکسیناسیون پنج سال به بالا فرصت را از دست ندهیم و در نخستین فرصت ممکن کودکانمان را واکسینه کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا