خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای روزانه ۲۰۰۰نفر به سویه جدید در اهر/ مرگ کودکان با اُمیکرون

محمد میرزاپور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اهر ۱۲۳۷۹ نفر شد که شامل ۱۰۵۳۱ جمعیت شهری و ۱۸۴۸ جمعیت روستایی شهرستان می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اهر ۳۲۱ نفر جان‌باخته‌اند. تعداد بیمار بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان باقرالعلوم اهر ۳۹ نفر می‌باشد که با توجه به حجم مراجعین سرپایی در هفته پیش‌رو با افزایش موارد مواجه خواهیم بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر ابراز داشت: میانگین مراجعین سرپایی بیمارستان باقرالعلوم اهر با علائم کووید روزانه بیش ۲۵۰ نفر بوده که با احتساب مراجعات به مطب‌ها و مراکز خصوصی و غیره و با توجه به شیوع گسترده سویه اُمیکرون می‌توان گفت بیش از ۲۰۰۰ نفر در روز به این ویروس مبتلا می‌شوند.

تمامی علائم سرما خوردگی شامل امیکرون می‌شود

وی سپس ادامه داد: هر کسی علائم سرماخوردگی شامل سرفه، آبریزش از بینی، درد و سوزش گلو، علائم گوارشی، تب، سردرد و بدن درد دارد قطعاً مبتلا به سویه اُمیکرون بوده و باید خود را قرنطینه کند. برای تشخیص نیازی به تست نیست و نتیجه منفی باعث اطمینان کاذب خواهد شد. درمان اغلب علامتی بوده و تغذیه مناسب و استراحت نقش اساسی در بهبودی دارد و در صورت تشدید علائم یا عدم بهبودی به پزشک خود مراجعه کنید.

میرزاپور افزود: مادران باردار، افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، افراد مبتلا به سرطان که تحت شیمی درمانی هستند، بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی، افراد مصرف کننده داروهای تضعیف‌کننده‌ی ایمنی و کودکان جزو گروه‌های پُرخطر بوده و به محض علامت‌دار شدن به پزشک مراجعه کنند.

مرگ و میرها بیشتر شامل واکسن نزده‌ها می‌شود

وی ابراز داشت: بیشترین مرگ و میر این بیماری مربوط به افرادی است که واکسن نزده‌اند. متأسفانه مرگ کودکان نیز در این بیماری گزارش گردیده است. تمام افراد بالای ۵ سال که تاکنون نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند باید نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند. افرادی‌که در فاز فعال بیماری کووید هستند (دارای علائم بیماری کرونا) ۴ تا ۶ هفته بعد باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: متأسفانه بیماری کرونا با سویه اُمیکرون به شدت مسری بوده و حتی با وجود استفاده از ماسک و در صورت تماس با فرد بیمار به کرونا مبتلا خواهید شد.

وی افزود: گروه‌های پُرخطر تا حد امکان به بیرون از منزل تردد نکنند و هر کسی علامت‌دار بود خود را قرنطینه کند.

میرزاپور در پایان به مهر گفت: سیستم دولتی و خصوصی پاسخگوی این حجم از بیمار طی هفته‌های آتی نخواهد بود. لذا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق سه دُز واکسن برای تمام افراد بالای ۵ سال مجدداً تاکید می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا