خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

گیلان تنها سه گام تا به صدا درآمدن آژیر سراسری قرمز فاصله دارد

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با ابزار نگرانی از افزایش بیماران کرونایی در استان گیلان طی روزهای گذشته، اظهار کرد: متأسفانه تعداد شهرهای قرمز استان گیلان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ۱۴ شهرستان از ۱۷ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند، افزود: تا پیش از این شهرهای لنگرود، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، ماسال و رودبار در وضعیت قرمز قرار داشتند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون شهرهای رشت، خمام، تالش، بندرانزلی، صومعه سرا، فومن، املش، سیاهکل و رودسر به این شهرها اضافه شده‌اند، گفت: تنها شهرهای آستارا، رضوانشهر و شفت در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی با بیان اینکه زنگ‌های خطر برای قرمز شدن همه شهرهای استان گیلان به صدا درآمده است، ادامه داد: تعداد بیماران بستری و سرپایی صعودی است در حال حاضر شاهد شیوع سویه امیکرون در همه شهرهای استان گیلان هستیم.

مهرابیان با اشاره به اینکه عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی سبب شده تا بار دیگر گیلان در وضعیت قرمز قرار گیرد، تصریح کرد: از ۱۹ تا ۲۹ دی ماه شاهد روند افزایشی تعداد بیماران کرونایی بعد از هفته‌های کاهش آمارها بودیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا