خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تصمیم گیری برای ایام نوروز در زمان مقرر و بسته به شرایط است

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به روند افزایشی ابتلاء به کرونا، اظهار کرد: خود مراقبتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و آگاهی بخشی به جامعه از مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

عباسی بر ضرورت تزریق دُز سوم واکسن تاکید کرد و افزود: واکسیناسیون بخشی از اقدامات مقابله‌ای با کرونا بوده و صیانت از جان مردم، امری مهم برای مسئولان است.

استاندار گیلان ادامه داد: تلاش می‌کنیم شرایطی فراهم شود تا مردم ضمن کار و امرار معاش دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا را نیز اجرا کنند.

وی با تأکید بر ضرورت پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات و توجه به فاصله گذاری در اجتماعاتی، اضافه کرد: آگاه سازی عمومی از طریق رسانه‌ها و تولید محتوا متناسب با همه گروه‌های سنی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه نظارت بر حوزه حمل و نقل درون و برون شهری باید تشدید شود، گفت: افزایش مراکز درمانی سرپایی نیز باید به صورت ویژه پیگیری شود.

وی همچنین با اشاره به بهره برداری از بخش جدید بیمارستان حشمت رشت بر ضرورت تجهیز هر چه سریع‌تر این بخش تأکید کرد و افزود: فعالیت اماکن عمومی از جمله تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی بیان داشت: این اماکن باید ضمن توجه به الزامات بهداشتی، با حداقل ظرفیت فعالیت کنند و در غیر این صورت مطابق با قوانین، با آنها برخورد می‌شود.

دکتر عباسی به تداوم آموزش مجازی در مراکز آموزشی اشاره و اضافه کرد: باید دقت کافی در جهت ارائه کیفی مطالب به دانش آموزان انجام شود.

استاندار گیلان به موضوع سفرهای نوروزی و ورود گردشگران به استان اشاره کرد و گفت: در صورت ادامه داشتن شیوع کرونا تا آن زمان، حتماً تصمیمات لازم با سنجش شرایط آن زمان و مصوبات ستاد ملی کرونا اخذ می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا