خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

دورکاری بانوان کارمند دارای فرزندان زیر ۶ سال در همدان

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی‌فرزاد شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا، گفت: رعایت فاصله گذاری، زدن ماسک و تزریق دز سوم واکسن کرونا، به کارمندان دستگاه‌های اجرایی، اصناف و بازاریان توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش یا اقناع سازی مقابله با کرونا، تزریق دُز سوم واکسن، فاصله‌گذاری و زدن ماسک در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: اصحاب رسانه در راستای فرهنگ سازی، اقناع‌سازی و پیشگیری از ابتلاء به کرونا اقدام کنند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف، به وضعیت رنگ‌بندی شهرهای پیش از برگزار مراسم ملاک است، اظهار کرد: مراسم اعتکاف در شهرهای با وضعیت نارنجی و زرد با ظرفیت ۲۰ درصد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تالارها و رستوران‌ها در وضعیت رنگ بندی قرمز تعطیل و به‌صورت بیرون‌بر، و در وضعیت نارنجی و زرد با ظرفیت ده و ۲۰ درصد مجاز به فعالیت هستند.

استاندار همدان با بیان اینکه برای حفظ سلامتی دانش آموزان، کلاس‌های درسی کلیه مقاطع تحصیلی تا پایان بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود، تصریح کرد: بانوان کارمند دارای فرزندان زیر ۶ سال تا پایان بهمن‌ماه دورکاری خواهند بود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شهرداری در راستای ناوگان حمل و نقل شهری خود، با توجه با مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا اقدام کند، گفت: تمهیدات لازم در راستای کنترل و نظارت بر آسایشگاه‌ها، خانه سالمندان، ندامت‌گاه‌ها و سایر مراکز انجام شود.

وی ادامه داد: فعالیت سالن‌های ورزشی در شهرهای با وضعیت قرمز تعطیل و در وضعیت زرد و نارنجی با ۲۰ درصد ظرفیت مجاز است.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های کرونایی، فاصله‌گذاری، زدن ماسک و تزریق دُز سوم واکسن کرونا تقویت و اطلاع‌رسانی شود، تاکید کرد: مصوبات ستاد استانی لازم الاجرا هستند، تیم‌های نظارتی، بازرسی‌های خود را در این عرصه باید تشدید کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ نفر از هم‌استانی‌هایمان به علت ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: بیش از سه میلیون دُز واکسن در استان تزریق شده است.

وی در پایان گفت: به شهروندان استان توصیه می‌شود، دز سوم کرونا را جدی گرفته و برای دریافت آن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا