خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق ۳۲ درصدی دز سوم واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری

علی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا، اظهار کرد: تزریق دز سوم واکسن کرونا جامعه را در برابر ابتلاء ایمن تر و میزان مرگ و میر را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه کلیه مراکز واکسیناسیون در استان فعال هستند، عنوان کرد: کمبود واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه روند ابتلاء به کرونا در چهارمحال و بختیاری تصاعدی است، تصریح کرد: کلیه مراکز درمانی استان در حال آماده باش قرار دارند.

احمدی با بیان اینکه موارد بستری ابتلاء به کرونا در چهارمحال و بختیاری در حال افزایش است، ادامه داد: در حال حاضر تنها شهرستان «خانمیرزا» در حالت زرد کرونایی قرار دارد.

وی افزود: شهرستان‌های «شهرکرد»، «سامان»، «فارسان»، «کیار»، «بروجن»، «بن» و «اردل» در وضعیت قرمز ابتلاء به کرونا و شهرستان‌های «لردگان» و «کوهرنگ» در وضعیت نارنجی قرار دارند.

ابتلای ۱۹۲ نفر در به کرونا در چهارمحال و بختیاری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۳۳۳ نفر با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۷۹ هزار و ۷۸۶ مورد نمونه‌گیری ابتلای کرونا در استان انجام شده است.

وی گفت: هم‌اکنون ۱۸ بیمار با شرایط وخیم در بخش‌های ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۹۲ هزار و ۷۶۴ نفر در استان چهارمحال و بختیاری به این بیماری مبتلا شده‌اند.

خالدی فر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان را ۱۵۵ نفر اعلام کرد و افزود: با جان باختن یک بیمار کرونایی در استان طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری هزار و ۷۷۰ نفر رسید.

وی عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که از این تعداد ۴۲ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا