خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۹۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در ایلام تزریق شد

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دو دسته محدودیت کرونایی در استان ایلام در دست اجراست که بخشی از آن در ستاد مقابله با کرونا در استان مصوب شده است.

وی تصریح کرد: بحث غیرحضوری شدن مدارس در مناطق قرمز و نارنجی به مدت یک هفته کامل در حال انجام است، در بحث تعطیلی آموزشگاه‌ها نیز این مصوبه نسبتاً قابل قبول اجرا می‌شود.

وی افزود: نکته دیگر اینکه بحث ممنوع بودن تجمع و مراسم مختلف در استان است که موارد نقض رعایت پروتکل هم در استان وجود داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: قطعاً موارد نقض از طریق متولیان مربوطه پیگیری و برخورد خواهد شد.

صادقی فر عنوان کرد: از مردم درخواست داریم به شکل فردی پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند، استفاده از ماسک و در خانه ماندن افرادی که علامت دار هستند می‌تواند در پیشگیری از کرونا کمک کند.

وی ادامه داد: کماکان درصد قابل توجهی از جمعیت استان با توجه به شرایطی که انتشار بیماری سریع است، متاسفانه از ماسک استفاده نمی‌کنند و در تجمع حاضر می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: نزدیک به ۹۵۰ هزار دوز واکسن در استان ایلام تزریق شده، اگر اکنون آمار فوتی‌ها در استان کم است مدیون واکسیناسیون هستیم، پس اگر می‌خواهیم در آینده جلوی بیماران بستری و مرگ و میرها را بیشتر بگیریم حتماً نیاز است که افراد برای تزریق دوز سوم واکسن مراجعه کنند.

وی افزود: تعداد ۵۰ هزار نفر در استان وجود دارد که هنوز حتی دوز اول واکسن را تزریق نکرده‌اند، این افراد نیز حتماً برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا