خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ظرفیت بخش‌های بستری بیماران کرونایی جوانرود تکمیل شده است

رستگار یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان جوانرود در وضعیت نارنجی قرار دارد اما با شیوع سویه جدید کرونای امیکرون و افزایش مبتلایان باید منتظر اعلام رنگ بندی جدید در هفته آینده از سوی ستاد ملی کرونا بود.

وی افزود: ظرفیت بخش کرونایی بیمارستان حضرت رسول (ص) در شهرستان جوانرود به دلیل پذیرش بیماران کرونایی در ۲ شهرستان دیگر شامل ثلاث باباجانی و روانسر تکمیل شده است.

فرماندار جوانرود با اشاره به سرعت بالای انتشار کرونای امیکرون، تصریح کرد: به دلیل سرعت بالای انتشار این ویروس و شروع پیک جدید کرونا تعداد ۲۴ نفر بیمار مبتلا به کرونای امیکرون در بیمارستان حضرت رسول (ص) بستری هستند اما تاکنون هیچ مورد فوتی از زمان شروع پیک ششم گزارش نشده است.

یوسفی بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان جوانرود به شدت کاهش یافته و می‌توان گفت وضعیت قرمز کرونایی در کمین مردم جوانرود است.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان جوانرود به دلیل وجود بازارچه‌ها و امکان تفریحی، محل تجمع و ازدحام گردشگرانی است که در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

فرماندار جوانرود ادامه داد: مردم شهرستان جوانرود به دلیل تزریق ۲ دز واکسن کرونا ذهنیتی مبنی بر وجود امنیت و عدم درگیری با کرونا برای افراد واکسینه شده در مقابل کرونا ایجاد شده که همین امر موجب بی توجهی نسبت به رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های بهداشتی بوده است.

یوسفی افزود: بیش از ۸۸ درصد مردم جوانرود دز اول واکسن کرونا، ۷۵ درصد دز دوم و تنها ۱۵ درصد دز سوم واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: از تمام همشهریان و گردشگران تقاضا داریم نسبت به تزریق واکسن کرونا و نیز رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌ها، فاصله‌گذاری‌ها و استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند تا با کمترین خسارت و تلفات از این بیماری با سوی جدید گذر کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا