خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون بیش از ۱۱ درصد کودکان زیر ۱۲سال چهارمحال و بختیاری

علی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع سویه امیکرون در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از ابتلاء به این سویه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن کرونا به کودکان زیر ۱۲ سال آغاز شده است، عنوان کرد: ۱۱.۷ درصد از کودکان زیر ۱۲ سال چهارمحال و بختیاری در برابر کرونا واکسینه شدند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۱ هزار و ۷۲۷ نفر از جمعیت چهارمحال و بختیاری تاکنون دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

احمدی با بیان اینکه ۷۱۸ هزار و ۳۳۷ نفر از جمعیت استان دز نخست واکسن کرونا را تزریق کرده اند، ادامه داد: ۸۹.۷ درصد از افراد بالای ۱۲ سال دز نخست، ۸۱.۳ دز دوم و ۳۳.۸ دز سوم واکسن را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه طی دو هفته گذشته آموزش مدارس در شهرهای قرمز به صورت مجازی برگزار شده است، گفت: به منظور ادامه دار بودن این روند آموزشی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تصمیم گیری خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در اصناف ۷۵.۵ درصد است.

احمدی مطرح کرد: افراد واجد الشرایط می‌توانند برای تزریق واکسن به مراکز خدمات جامع سلامت در شهرستان‌های ده گانه و پایگاه‌های واکسیناسیون تجمیعی مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا