خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیمارستانهای استان در آستانه تکمیل/شناسایی۴۲۴مبتلا در یک روز

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدان پناه جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: در صورت ادامه روند افزایشی ابتلاء به کرونا، تا چند روز آینده همه تخت‌های بیمارستانی تکمیل و شیوع این بیماری در استان غیر قابل کنترل می‌شود.

یزدان پناه تصریح کرد: مردم استان هشدارها را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و شرکت در تجمعات و همچنین رعایت کردن صد درصدی دستور العمل‌های بهداشتی، ضمن اینکه به حفظ سلامت خود و دیگران کمک می‌کنند، کادر درمان را یاری کنند تا موج جدید کرونا را با کمترین تلفات انسانی به پایان برسانیم.

وی ابراز داشت: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا جان خود را از دست داد و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به هزار و ۵۸ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون ۱۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرونایی کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۷۷ بیمار مبتلای قطعی و ۱۴ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

یزدان پناه تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸۸ هزار و ۷۶۳ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد با تلاش کادر درمان بهبود یافته‌اند.

وی افزود: از مجموع ۴۸۵ نمونه PCR دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی شهرهای یاسوج و دهدشت ۲۸۷ موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، و گچساران، چرام و کهگیلویه ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع ۳۸۵ تست سریع دریافت شده در سراسر استان نیز ۱۳۷ مورد مثبت بوده بویراحمد، کهگیلویه، دنا و لنده بوده است.

یزدان پناه برگزاری مراسم‌ها، تجمع‌ها و دورهمی‌های خانوادگی را مهمترین عامل در گسترش شیوع بیماری در کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک و عادی انگاری بیماری کرونا موجب تشدید موج جدید و خطرناک‌تر شدن این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا