خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پرهیز از هرگونه عادی انگاری در سایه کاهش آمارهای کرونایی

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر شنبه در آخرین جلسه ستاد استانی کرونا در سال ۱۴۰۰ با اشاره به عملکرد خوب دولت سیزدهم در مدیریت و کنترل کرونا، اظهار کرد: در سطح استان گیلان نیز همه ارکان ستاد مدیریت تلاش کردند تا بهترین خدمات در این ایام به مردم ارائه شود.

وی به بروز مشکلات معیشتی در ایام شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح مواسات اشاره و اضافه کرد: در اجرای این طرح مردم، خیران و بسیجیان حضوری درخشان داشتند.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به کاهش آمارهای کرونایی طی هفته‌های اخیر در استان و پرهیز از هر گونه عادی انگاری، گفت: کاهش آمارها نباید سبب شود که نسبت به خطرات و اوج گیری دوباره کرونا غافل شویم.

وی همچنین به شرایط خوب واکسیناسیون در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: شهروندان برای افزایش ایمنی خود و دیگران تزریق دُز سوم را جدی بگیرند آماده کامل در مراکز واکسیناسیون استان گیلان برای تزریق واکسن وجود دارد.

عباسی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ورود خودروها به استان گیلان در روزهای اخیر در مقایسه با روزهای مشابه سال ۹۸ اشاره و تصریح کرد: همه اقدامات لازم برای حفظ سلامت شهروندان و مسافران باید در دستور کار باشد.

وی با تأکید بر اینکه مدیران هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها حتماً موضوع دریافت کد مربوطه QR را جدی بگیرند، ادامه داد: برای سال آینده باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که جامعه از آسیب‌های کرونا مصون باشد.

استاندار گیلان با اشاره به مشکلاتی که کرونا برای حوزه آموزشی به وجود آورد، اضافه کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر برگزاری حضور آموزش‌ها بعد از تعطیلات نوروز همه دستگاه‌های متولی اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا