خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۱۲۶ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۰۴ نفر در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر ۲۹۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری که از این تعداد ۲۲۰ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

وی تعداد بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۸۲ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۵۹ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه تحت مراقبت قرار دارند.

پهلوان با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در تمامی ایام در آمادگی کامل هستند، تصریح کرد: طی یک روز گذشته۶۱۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌ها و یا مراکز منتخب مراجعه و خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۹۷.۱۴ درصد گروه سنی بالای ۱۲ سال دُز اول و ۸۵.۶۳ درصد همین گروه سنی دُز دوم را دریافت و این عدد در دُز سوم گروه سنی بالای ۱۸ سال ۳۷.۴۴ درصد و در دُز اول گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال ۱۶.۱۱ درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا