خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند پایدار کرونا در اردبیل وضعیت را زرد کرد

علی محمدیان اردی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه برگزاری هرگونه دورهمی خانوادگی منشأ اصلی افزایش ابتلاء به کرونا در خانواده‌ها است، اظهار کرد: ویروس کرونا در تجمعات و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به راحتی شیوع پیدا می‌کند و ضروری است خانواده‌ها در این ایام از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزاداری یا مهمانی‌های خانوادگی اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام گرفته هم اکنون هرگونه علائم شبیه به سرماخوردگی از قبیل تب، سردرد، سرفه یا آبریزش بینی جز علائم کرونا محسوب می‌شود و به شهروندان توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: دیر مراجعه کردن و عدم توجه به علائم بیماری موجب انتقال ویروس می‌شود و شهروندان باید از تجمعات در فضاهای بسته و تجمعات خانوادگی خودداری کنند و پروتکل‌های بهداشتی را چه در منزل چه در مواقع ضروری حضور در اجتماع رعایت کنند.

محمدیان اردی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بستری شدن ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان اردبیل بوده‌ایم گفت: علت افزایش میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران به مراکز درمانی استان اردبیل است و در صورت ادامه این روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در آمار بیماران بد حال و فوتی خواهیم داشت.

وی به آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته نیز اشاره کرد و افزود: امروز موردی فوتی در استان به ثبت نرسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار بیماران کرونایی از آنان خواست از تجمع در آرامستان های استان اردبیل و برگزاری هرگونه مراسم ختم خودداری کرده و با مشارکت در کارهای خیرخواهانه و قرائت فاتحه روح آن عزیزان را شاد نمایند.

وی از بهبودی ۱۰ بیمار جدید از بیمارستان‌های استان اردبیل در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: هم اکنون ۱۳ بیمار بد حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

محمدیان اردی افزود: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، نیر، اصلاندوز، بیله سوار، کوثر، گرمی و نمین در وضعیت زرد و شهرستان پارس آباد در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا