خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مرزهای رسمی برای جلوگیری از ورود سرخک و مالاریا کنترل می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛ حسین مدرس خیابانی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر کشور، وضعیت استان را به لحاظ اقدامات انجام شده در بحث مقابله با کرونا تبیین کرد.

وی افزود: در ورودی‌های رسمی سیستان و بلوچستان در سه مرز میلک، میرجاوه و ریمدان تیم‌های هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی مستقر هستند و غربالگری و تست رپید از مسافران انجام می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین هر سه روز یک بار از تمام کولبران پاکستانی و ایرانی تست رپید انجام و در صورت مثبت بودن، تست (PCR) انجام می‌شود.

وی گفت: علاوه بر مراقبت‌های مربوط در ورودی‌های مرزی، کنترل‌های لازم به لحاظ بیماری مالاریا، سرخک و وبا توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.

مدرس خیابانی خاطر نشان کرد: آنچه جای نگرانی است مرزهای غیررسمی است که به طور میانگین روزانه بین هزار تا پنج هزار نفر از این ورودی‌ها در تردد هستند.

وی افزود: با توجه به مرزی بودن استان و احتمال ورود ویروس سرخک به وسیله اتباع، آبان ماه سال گذشته طرح واکسیناسیون سرخک با واکسیناسیون ۶۰۰ هزار اطفال ۹ ماه تا هفت سال در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت آموزش در استان بیان کرد: هم‌اینک تمام مدارس استان به صورت حضوری فعال است و واکسیناسیون دانش آموزی در دُز اول ۹۵ درصد و در دُز دوم ۷۹ درصد انجام شده است.

وی گفت: در حوزه دانشگاهی در مقطع ارشد و دکترا کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود و در مقطع کارشناسی با توجه به مشکلاتی که در حوزه خوابگاه‌ها و سلف سرویس و تأمین هزینه غذا وجود دارد همچنان به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود که یکی از درخواست‌ها تأمین بودجه برای دانشگاه‌های استان است که بتوانند کلاس‌های مربوط به مقطع کارشناسی نیز به صورت حضوری برگزار شود.

مدرس خیابانی اظهار داشت: میزان واکسیناسیون انجام شده در دُز اول در بین دانشجویان و اساتید ۹۶ درصد و در دُز دوم ۸۹ درصد و در دُز سوم ۴۰ درصد است.

وی تصریح کرد: با توجه به حضوری شدن مدارس توزیع ماسک رایگان در مدارس حاشیه شهر توسط گروه‌های جهادی و خیرین انجام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا