خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا و آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود طی ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای چهارشنبه هیچ بیمار کرونایی در استان سمنان جان خود را از دست نداده است.

طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، ۲۲ فرد مشکوک به کرونا در شبانه‌روز گذشته به مراکز درمانی استان مراجعه کردند در بازه زمانی مذکور اما تست کرونای یک نفر به صورت قطعی مثبت شد که او نیز به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت و برای استراحت به منزل رفت.

هم اکنون یک بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری است اما آمارها از کاهش رشد کرونا طی سه روز اخیر حکایت دارد.

نگاهی به رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا، مبنی بر آمارهای صادره از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که شهرستان‌های دامغان، سرخه، آرادان، میامی و مهدی شهر وضعیت زرد هستند.

همچنین شهرستان‌های شاهرود، سمنان و گرمسار وضعیت آبی به سر می‌برند که نشان از تثبیت شرایط در استان دارد.

توصیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود واکسیناسیون افراد بالای پنج سال در استان سمنان است تا شاهد کاهش شیوع بیماری کرونا باشیم از سوی دیگر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از دیگر توصیه‌های شبکه بهداشت و درمان است.

از امروز مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان سمنان تعطیل می‌شوند و مراکز بهداشت تنها واکسن کرونا را تزریق خواهند کرد دلیل این تصمیم هر چند کاهش ساعات کاری مراکز اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا