خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش تعداد مراجعان سرپایی مبتلا به کرونا در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد حسینی اظهار کرد: براساس آمارهای موجود تعداد موارد سرپایی مثبت بیماری کووید -۱۹ در مناطق زیر پوشش این بیمارستان بتدریج در حال افزایش است به نحوی که در یک هفته اخیر میزان موارد مثبت مراجعان سرپایی به طور معناداری افزایش پیدا کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: کرونا تمام نشده است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در فضاهای سر بسته مورد تاکید است چرا که طی ۲ هفته گذشته شاهد افزایش موارد ابتلاء به کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: ۲۵ درصد از جمعیت کشور هیچ دزی از واکسن کرونا را دریافت نکرده و ۳۰ درصد از جمعیت ایران تنها یک دز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

حسینی افزود: ضرورت واکسیناسیون کامل گروه‌های هدف به عنوان یکی از مهمترین راههای کنترل و مبارزه با کرونا و پیشگیری از شیوع آن در جامعه مورد تاکید است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهدبا تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک به ویژه در اماکن و محیط‌های سربسته گفت: متأسفانه شاهد عادی انگاری و حذف ماسک در شهروندان هستیم که این موضوع خود زنگ خطری برای شیوع مجدد بیماری و پیامدهای آن برای مردم و کادر سلامت است.

وی اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام مبارک عید قربان و نیز بازگشت حجاج به کشور، به منظور جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو، پرهیز از قربانی کردن خارج از کشتارگاه‌های مورد تأیید دامپزشکی خراسان رضوی و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی جهت استفاده از گوشت و محصولات دامی مورد تاکید است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا