خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی مشهد بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان کاشی اظهار کرد: در دو روز اخیر موردی از فوت ناشی از کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: طی یک روز گذشته ۲۳۸ بیمار جدید در بخش‌های سرپایی و بستری در مناطق زیر پوشش شناسایی شدند که نسبت به روز قبل از آن ۳۶ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه روند افزایشی یافته است، افزود: افزایش مشارکت عموم مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و دریافت واکسن می‌تواند در جلوگیری از مواجهه با پیک کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن مؤثر باشد.

پهلوان کاشی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند تاکید کرد: عموم مردم در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک به کرونا، به مراکز جامع سلامت منتخب و کلینیک‌های درمانی سطح یک مراجعه کنند.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان ا ینکه تمامی مراکز آزمایشگاهی و منتخب کرونا آماده ارائه خدمت هستند گفت: از ابتدای همه گیری کرونا تا کنون بیش از یک میلیون و ۸۳۸ هزار تست در مناطق زیر پوشش این دانشگاه انجام شده است که از این تعداد ۵۰۴ هزار و ۵۹۵ نفر مبتلا به این ویروس بوده و تحت درمان‌های سرپایی و بستری قرار گرفته‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا