خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سهمیه زائران اعزامی به اربعین از اردبیل هنوز مشخص نشده است

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف نوروز سربند ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سهمیه زائران اعزامی به اربعین از استان اردبیل هنوز مشخص نشده است و اگر محدودیتی به وجود نیاید، همه افراد اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر در مدت زمان باقی مانده تا آغاز اعزام‌ها از سوی کشور عراق محدودیت خاصی ایجاد شود، قرعه‌کشی میان افرادی که پیش ثبت‌نام کرده‌اند، انجام خواهد شد.

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان اردبیل بیان کرد: ثبت نام در سامانه «سماح» از الزامات حضور در پیاده روی اربعین است که فرایند پیش ثبت‌نام متقاضیان از حدود یک هفته گذشته آغاز شده است و تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

نوروز سربند با بیان اینکه بدون پیش ثبت نام در سامانه «سماح» تحت هیچ عنوان دیگری اعزام به عتبات عالیات در کشور عراق صورت نخواهد گرفت، گفت: افرادی که به هر علتی نمی‌توانند به طور مستقیم از سامانه سماح استفاده کنند، می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه معتبر برای انجام پیش ثبت‌نام به یکی از دفاتر مجاز خدمات زیارتی در استان اردبیل مراجعه نمایند.

وی با اشاره به اینکه تزریق ۲ دز واکسن کرونا برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ضروری است، افزود: افرادی که ۶ ماه از تزریق آخرین واکسن‌شان گذشته است، باید نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند و به افراد بالای ۶۰ سال و مبتلایان به بیماران حاد یا کنترل نشده توصیه می‌شود که از اقدام برای ثبت‌نام جهت راهپیمایی اربعین امسال خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا