خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

زمان عادی‌انگاری کرونا به پایان رسیده است

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا هاشم‌پور بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از بخش کرونایی بیمارستان امام خمینی شهرستان خلخال اظهار کرد: از هفته گذشته زنگ شیوع دوباره کرونا در شهرستان خلخال به صدا درآمده به طوری که امروز و به دنبال افزایش شمار مبتلایان به کرونا، بخش ویژه مراقبت‌های کرونایی بیمارستان امام خمینی شهر راه‌اندازی و آماده ارائه خدمات به بیماران کووید -۱۹ شد.

وی با اشاره به اینکه در چهار ماه گذشته به ویژه بعد از واکسیناسیون سراسری شاهد عادی‌انگاری شیوع این ویروس در جامعه بودیم، تصریح کرد: بعد از سویه اومیکرون که اواخر سال گذشته بسیاری از مردم را درگیر کرد، شاهد شیوع سویه جدیدی از این ویروس نبودیم و همین امر سبب شد تا مردم به راحتی با ماسک فاصله گرفته و امروز حتی شاهد استفاده ۱۰ درصدی نیز از ماسک نیستیم.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: با افزایش مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان از اواسط هفته جاری، خدمات بستری به مراجعین و آن دسته از افرادی که نتیجه آزمایش پی.سی. آر آنها مثبت است، ارائه می‌شود.

هاشم‌پور افزود: در حال حاضر در نقشه رنگ‌بندی کرونایی، شهرستان خلخال رنگ زرد را تجربه می‌کند که امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این زنجیره ابتلاء قطع شده و نوعی صیانت اجتماعی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی مبتلایان جدید را شامل پیک هفتم کرونا اعلام کرد و ادامه داد: با آغاز پیک جدید کرونا تمامی افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از تزریق دز سوم آنها گذشته، می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی منتخب نسبت به تزریق واکسن دز چهارم یادآور اقدام کنند.

هاشم‌پور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: زمان عادی‌انگاری کرونا به پایان رسیده و با توجه به در پیش بودن فصل عزاداری محرم و فصل گردشگری، همه مردم باید با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تغییر رنگ کرونا در استان به قرمز جلوگیری کنند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال تعداد بستری‌های کرونا در بیمارستان امام خمینی را چهار نفر و مراجعین سرپایی مشکوک کرونا را ۴۰ نفر عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا