خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازگشت رنگ قرمز کرونایی به نقشه گیلان/ ۵ شهر نارنجی شدند

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی پیش بینی می‌شد که رنگ بندی شهرهای استان گیلان تغییر کند.

وی با بیان اینکه در اطلاعیه جدید شهرستان‌های لاهیجان و رودبار از وضعیت نارنجی خارج و در وضعیت قرمز قرار گرفتند، افزود: شهرستان‌های رشت، خمام، شفت، لنگرود و فومن نیز که پیش از این جز شهرهای زرد بودند نارنجی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه املش، آستارا، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رضوانشهر، سیاهکل، رودسر، صومعه سرا و ماسال در رنگ بندی زرد قرار دارند، گفت: تالش تنها شهرستان آبی استان گیلان است.

وی عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک در اماکن عمومی، بی توجهی به توصیه‌ها و هشدارها، افزایش حضور مسافران در گیلان را از مهم‌ترین عوامل افزایش تعداد بیماران کرونایی در یک هفته اخیر برشمرد.

مهرابیان همچنین به نقش واکسیناسیون در افزایش سطح ایمنی اشاره و اضافه کرد: شهروندان باید نوبت‌های واکسیناسیون خود را تکمیل کنند و در حال حاضر حدود ۵۰ درصد شهروندان گیلانی واکسن دُز سوم را دریافت نکرده‌اند که باید سریع‌تر اقدام کنند.

وی با اشاره به آسیب پذیر بودن کودکان و نوجوانان و افزایش تعداد مبتلایان در این رده‌های سنی، افزود: والدین باید نسبت به واکسیناسیون کودکان خود اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا