خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۲۲۸ مورد ابتلای جدید به کرونا در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوروزیان بیان داشت: در ۲۴ ساعت گذشته کرونا جان دو هرمزگانی را گرفت و آمار فوتی ها به دو هزار و ۶۲۶ نفر رسید و متوفیان دو آقای ۵۷ و ۶۷ ساله از بندرعباس بوند.

وی با اشاره به اینکه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۸ مورد ابتلای جدید به کرونا در هرمزگان ثبت شده است، اظهارداشت: در این بازه زمانی ۱۴ بیمار جدید با تشخیص کرونا در استان بستری شد و آمار بستری‌ها به ۵۳ بیمار رسید.

نوروزیان با اشاره تعداد موارد ابتلا از ۲۷۳۳ نفر به ۲۹۶۱ بیمار رسید، اضافه کرد: از این تعداد ۲۹۰۸ نفر بصورت سرپایی و ۵۳ بیمار بصورت بستری تحت درمان هستند که ۷ تن از این بیماران بستری، بدحال و اینتوبه در بخش مراقبتهای ویژه تحت نظر هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی کشور، سه شهر استان هرمزگان در وضعیت قرمز و پنج شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

وی افزود: بر اساس آخرین به روز رسانی شهرها در رنگ‌بندی وضعیت کرونا با افزایش شمار افراد بستری شده و فوتی ها نسبت به جمعیت، هم اکنون  شهرستان‌های بستک، خمیر و میناب  در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، حاجی آباد، رودان و جزیره کیش نیز در وضعیت نارنجی کرونایی ( پر خطر) قرار دارند.

به گفته نوروزیان، شهرستان‌های ، پارسیان، سیریک، جاسک و قشم نیز در وضعیت زرد کرونایی( نسبتا پرخطر) قرار دارند و  وضعیت شهرستان‌های بوموسی، بشاگرد و جزیره هرمز آبی (عادی) است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا