خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رنگ کرونا در سه شهرستان آذربایجان شرقی نارنجی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین حقایی اظهار کرد: شهرستان‌های اهر، تبریز، جلفا، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، مرند، ملکان و هریس نیز در وضعیت زرد هستند و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وی افزود: شهرستان‌های اسکو، بستان آباد، بناب، چاراویماق، خداآفرین، میانه، هشترود و ورزقان در وضعیت آبی هستند.

وی تعداد کل بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی را ۲۴۲ نفر اعلام کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار کرونایی شناسایی شده که ۶۰ کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و تعداد فوتی‌های ۲۴ ساعت گذشته یک نفر ثبت شده است.

حقایی ادامه داد: تعداد واکسن تزریق شده به عنوان دُز یاد آور در افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آنها سپری شده ۲۸ هزار و ۸۱۹ نفر گزارش شده که در واقع برابر ۹۲ صدم درصد یعنی کمتر از یک درصد می‌باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین با توصیه به شهروندان برای رعایت شیوه‌های نامه بهداشتی در آذربایجان شرقی، تاکید کرد: با توجه به شواهد علمی، انجام واکسیناسینون به طور چشمگیری باعث کاهش ابتلاء به موارد شدید بیماری و مرگ و میر می‌شود بر این اساس انجام واکسیناسینون دُز یادآور در افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسیناسیون آنها گذشته و نیز با توجه به پایین بودن درصد واکسیناسیون در کودکان ۵ تا ۱۲ سال نسبت به شروع و تکمیل واکسیناسیون آنان ضروری است.

وی با اعلام اینکه در تمام خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی آذربایجان شرقی در ساعات اداری و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل در مراکز منتخب واکسیناسیون کرونا انجام می‌شود، گفت: در سایت هر شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های تابعه استان و نیز در سایت مرکز بهداشت استان برنامه واکسیناسیون مراکز منتخب بارگذاری شده است.

حقایی ادامه داد: توصیه به استفاده از ماسک به خصوص در فضای سربسته یا مسقف، جداسازی افراد علامتدار از افراد سالم از دیگر نکاتی است که باید رعایت شود تا کرونا وارد مرحله انفجار، قرمز و سیاه نشود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا