خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رنگ نارنجی به نقشه کرونایی آذربایجان غربی بازگشت

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد. طبق آخرین بررسی‌ها، خوی و چایپاره به وضعیت نارنجی کرونایی تغییر وضعیت داده‌اند و در حال حاضر ۱۰ شهرستان استان از جمله ارومیه در وضعیت زرد و پنج شهرستان جنوب این استان هم در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وی اظهار کرد: علاوه بر ارومیه، شهرستان‌های میاندوآب، سلماس، اشنویه، تکاب، ماکو، پلدشت، شوط، سردشت و چالدران دارای وضعیت زرد هستند.

ولی‌زاده اضافه کرد: شهرستان‌های مهاباد، نقده، پیرانشهر، بوکان و شاهین دژ هم در وضعیت آبی بوده و وضعیت بهتری نسبت به مناطق دیگر استان دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طبق برآوردها وضع شهرستان‌های خوی، چایپاره، سردشت، تکاب، سلماس، شوط و ماکو نسبت به هفته گذشته بدتر شده ولی وضعیت بقیه مناطق استان تغییری نکرده است.

ولی‌زاده با اشاره به قرمز و نارنجی شدن وضعیت کرونایی ۱۴۳ شهرستان کشور تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اهتمام ویژه به انجام واکسیناسیون توسط همه افراد جامعه در این شرایط ضروری است که امیدواریم با اهتمام مردم، در استان ما هیچ شهرستانی به سمت وضعیت قرمز حرکت نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۶ تن در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند، گفت: در شبانه روز گذشته ۱۷۶ مورد ابتلای مثبت کرونا در مراکز درمانی استان پذیرش شدند که نسبت به روز پیش از آن ۳۶ بیمار کمتر است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۸۷۱ واحد واکسن به گروههای مختلف سِنی تزریق شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا