خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت تزریق واکسن یادآور کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن نقی پور روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونای استان، افزود: با توجه به ورود موج هفتم کرونا به استان، ضروری است دستورالعمل‌های لازم جهت کنترل موج هفتم کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی دولتی، خصوصی، دانشگاهی و غیر دانشگاهی جهت اطلاع رسانی ارسال شود.

وی حجم مسافرت‌های بین شهری را قابل توجه خواند و افزود: در این رابطه ضروری است مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی به صورت گسترده و جدی در سایت‌های اطلاع رسانی و همکاری با سایر رسانه‌ها درباره مقابله با کووید ۱۹ در موج هفتم اطلاع رسانی جامع کند.

تقی پور تزریق دوز یادآور واکسن کرونا را ضروری دانست و اظهار داشت: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا در سال جاری برای همه اقشار جامعه به خصوص کادر بیمارستانی و کارکنان بهداشت و درمان امری ضروری است.

نقی پور استفاده از ماسک و تاثیر پیشگیرانه آن در کاهش بار بیماری را مهم خواند و ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا جداسازی افراد علامت دار از افراد سالم و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری و تاثیرگذار است.

وی اعلام کرد: با توجه به تصمیمات کمیته علمی کووید ۱۹ مدت زمان استفاده مرخصی استعلاجی کارکنان و کادر بهداشتی و درمانی را در زمان ابتلا به بیماری کرونا پنج روز است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا