خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

جهش دوباره کرونا در اردبیل/پیک هفتم اولین قربانی را گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیان اردی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در رابطه با شیوع دوباره کرونا در سطح استان اردبیل اظهار کرد: جهش دوباره کرونا و آغاز پیک هفتم اولین قربانی را در استان اردبیل گرفت و در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ بیمار به دلیل ابتلاء به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی با بیان اینکه شاهد روند افزایش بستری و موارد مراجعه سرپایی در مراکز بهداشتی و درمانی هستیم، گفت: در حال حاضر ۳۴ بیمار در مراکز درمانی استان به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری شده و هم اکنون ۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن هشدار جدی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داد: از عموم هم استانی‌ها تقاضا داریم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

محمدیان اردی خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا در کشور و به تبع آن در استان اردبیل، از ساعت هشت صبح تا هشت شب ۲ مرکز شهید باکری و شهید بهشتی در اردبیل کار واکسیناسیون را انجام می‌دهند تا هموطنان نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم در کوتاه‌ترین زمان شاهد برچیده شدن بساط موج هفتم کرونا در استان اردبیل باشیم که در هفته‌های اخیر تعداد مراجعات و بستری‌ها تا چهار برابر نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا