خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ابتلای خانوادگی و کودکان به کرونا در استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید حسینی ظهر شنبه در پانصد و هفدهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه نسبت به خطر اوج گیری دوباره کروناویروس در استان به دلیل بی توجهی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هشدار داد.

وی با تاکید بر استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های سرپوشیده، ادارات و مکان‌های تجمع مانند مراکز خرید هشدار داد: از جمله نگرانی‌های کنونی، تأخیر افراد مبتلا به کرونا در مراجعه به مراکز درمانی است که ضمن تشدید بیماری، موجب انتشار گسترده در سطح جامعه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمامی مردم استان خواست تا در صورت بروز هرگونه علائم ابتلاء به این بیماری، به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کرده و نسبت به قرنطینه خود نیز اقدام کنند.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با ابراز نگرانی از ابتلای خانوادگی و افزایش شمار کودکان مبتلا به کرونا در فارس طی روزهای اخیر، از بستری هفت کودک در بخش‌های مراقبت ویژه استان به دلیل ابتلاء به این بیماری خبر داد و از خانواده‌ها خواست تا بیش از گذشته از سلامت فرزندان خود در برابر این بیماری محافظت کرده و نسبت به واکسیناسیون کودکان اقدام کنند.

دکتر حسینی تقویت ایمنی عمومی در برابر این بیماری با پوشش گسترده واکسیناسیون را راهکار مهم کنونی برای مقابله با موج هفتم کرونا عنوان کرد.

او با تاکید بر اهمیت دریافت دزهای تکمیلی واکسن کرونا در افرادی که ۶ ماه از دُز سوم واکسن آنها گذشته است، دریافت به موقع واکسن در شرایط کنونی را ضروری خواند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و بررسی نمودارهای مربوط به موج‌های پیشین کووید ۱۹ در استان و کشور پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا