خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۷۶ هزار و ۴۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۵ هزار و ۷۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۸ هزار و ۷۴۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۱ هزار و ۲۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۷ هزار و ۷۱۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۴ هزار و ۷۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۹۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۴۰ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۴ هزار و ۵۹۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۱۶ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۳ هزار و ۶۷۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۰ هزار و ۹۱۵ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۲ هزار و ۹۵۰ دوز نوبت سوم و ۴۷ هزار و ۳۸۰ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا