خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هشت شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی فرزاد شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، گفت: نشست مشترکی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، پدافند زیستی، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با هیأت‌های مذهبی برگزار و مسائل لازم در زمینه‌های اجتماعی، امنیتی و مذهبی ارائه شود.

وی ادامه داد: با توجه به رشد روز افزون آمار مبتلایان به کرونا، باید در نشست با هیأت‌های مذهبی در زمینه نحوه برگزاری مراسم، فضای پیش‌بینی‌شده برای برگزاری مراسم محرم و رعایت نکات بهداشتی در جهت پیشگیری از شیوع کرونا، بحث و تبادل نظر شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، اماکن خود را در اختیار هیأت‌های مذهبی برای برگزاری آئین‌های مذهبی محرم قرار دهند.

این مسئول با تصریح بر اینکه در شرایط کنونی استفاده از ماسک در هیأت‌های مذهبی، تزریق واکسن یادآور بعد از گذشت ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن، ضروری است؛ اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی شامل غربالگری و پیشگیری با همراهی سپاه و نیروی مقاومت بسیج اجرا می‌شود.

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: طبق تاکید رئیس جمهوری باید تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه در موعد مقرر اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نسبت به تکمیل و نصب سیستم تهویه در مدارس استان اقدام کند؛ گفت: با توجه به زرد شدن رنگ‌بندی کرونایی هشت شهرستان استان، باید از ۷۰ درصد ظرفیت اماکن تفریحی، فرهنگی، ورزشی و غذاخوری‌ها استفاده شود.

استاندار همدان تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن سفر رئیس جمهوری، باید محل برگزاری مراسم از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار باشد و شیوه نامه‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و صمت باید نسبت به پیگیری در زمینه نصب کیو آر کُد توسط واحدهای صنفی اقدام لازم را انجام دهند؛ تصریح کرد: ائمه جمعه و جماعات، اصحاب رسانه و صدا و سیما، نسبت به ترغیب و تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و تزریق واکسن اقدام لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا