خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ابتلا به کرونا در لرستان

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار امروز شنبه در حاشیه ستاد مقابله با کرونا گفت: جلسه ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا پس از حدود دو ماه با پیگیری آخرین وضعیت استان‌ها به لحاظ بیماری کرونا برگزار شد و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان بیماری در سطح کشور، لزوم استقبال بیشتر از تزریق دوز یادآور واکسن و تمهید شرایط برای تسهیل مردم برای تزریق واکسن مورد تاکید قرار گرفت.

استاندار لرستان افزود: استفاده از ماسک در اماکن و فضاهای سرپوشیده، وسایل نقلیه عمومی و همچنین پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از دیگر مصوبات جلسه امروز بود که به آن پرداخته شد.

زیویار ادامه داد: با توجه به تعطیلات تابستان و فرصت مناسب تا بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها این موضوع نیز در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد شرایط در اماکن آموزشی مانند تزریق واکسن دانش آموزان، اولیا و مربیان، رفع مشکلات سیستم‌های تهویه و سایر موارد به گونه‌ای مهیا شود که در آغاز سال تحصیلی تمامی مدارس و دانشگاه‌ها آموزش حضوری را در دستور کار داشته باشند.

وی در خصوص آخرین وضعیت استان نیز گفت: در حال حاضر شهرهای خرم آباد و الشتر در وضعیت قرمز، کوهدشت در وضعیت نارنجی، دلفان در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت استقبال از تزریق دوز یادآور واکسن، افزود: در خصوص مراسمات ایام محرم نیز اینگونه مقرر شد که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، منعی برای برگزاری عزاداری‌ها وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا