خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۵۹ بیمار کرونایی جهرم در قرنطینه به سر می برند

محمد رحمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، از جزئیات آخرین آمارها از همه گیری بیماری کرونا در شهرستان‌های جهرم و خفر خبر داد و با اشاره به شناسایی ۱۲۱ بیمار جدید، مجموع مبتلایان به این ویروس منحوس را ۴۵ هزار و ۱۹۸ نفر برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم به شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان جهرم اشاره کرد و افزود: تا کنون ۱۲۸ هزار و ۷۹۸ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا تا کنون در شهرستان جهرم گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه نحوه شیوع این ویروس با نحوه رفتار ما در جامعه مرتبط است و بلایی که ویروس بر سر جامعه می‌آورد، به میزان مسئولیت پذیری تک تک افراد در جامعه بستگی دارد، عنوان کرد: غفلت و عادی انگاری باعث غلبه بیماری بر ما می‌شود.

رحمانیان همچنین با اشاره به اینکه بیماران کرونایی تحت نظر پزشکان، طول درمان خود را سپری می‌کنند، خاطرنشان کرد: مجموع بیماران بهبود یافته مبتلا به کرونا در شهرستان‌های جهرم و خفر تا کنون ۴۴ هزار و ۳۲۸ نفر گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم، شمار بیماران در قرنطینه را ۴۵۹ نفر عنوان کرد که در حال حاضر طول درمان خود را تحت مراقبت پزشکان در منزل سپری می‌کنند.

وی، تعداد کل بیماران بستری در بخش‌های کرونای بیمارستان پیمانیه را ۱۵ نفر عنوان کرد و گفت: یک بیمار دربخش آی سی یو و پنج بیمار نیز جدیداً پذیرش شده‌اند.

رحمانیان در پایان اظهار کرد: در این روزها درخواستی که از همشهریان داریم این است که تا حد امکان از حضور در اماکن شلوغ و هرگونه دورهمی خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا