خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تست کرونای ۶۶۵ نفر در استان سمنان مثبت شد/ فوت ۱ بیمار

سید محمد رضا هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت تصمیمات دولت در استان سمنان در زمینه مقابله با شیوع کرونا، تاکید کرد: متأسفانه وضعیت رنگ بندی در استان سمنان تغییر و دامغان در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفت که نشان می‌دهد شرایط ما در زمینه شیوع کرونا دوباره نگران کننده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های دیگر ما مانند مهدی شهر، شاهرود، سمنان و سرخه که سابقاً وضعیت خوبی داشتند، در وضعیت نارنجی قرار دارند که این موضوع نیز نگرانی‌های زیادی را به دنبال داشته است، افزود: افزایش نظارت‌ها، استفاده از ماسک و پروتکل‌ها از جمله مسائلی است که به خصوص در ادارات استان در وهله اول، مورد تاکید قرار دارد.

راه اندازی مراکز تجمیعی

استاندار سمنان ادامه داد: روز گذشته در جلسه ستاد کرونای کشور سه اصل تاکید شد که در استان سمنان نیز رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها، ماسک و فاصله گذاری و همچنین واکسن می‌بایست مد نظر قرار گیرد که در این ارتباط دستوراتی داده شده است.

هاشمی با بیان اینکه مجدداً مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سراسر استان با همراهی دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود فعال می‌شود، گفت: امیدواریم با همراهی خوبی که مردم در گذشته داشتند، بتوانیم شاهد تکمیل چرخه واکسیناسیون به خصوص تکمیل چهار دز واکسن مقابله با کرونا باشیم.

وی با بیان اینکه مقطعی عادی انگاری در استان سمنان حکم‌فرما شد، بیان کرد: مردم و مجموعه کارکنان دستگاه‌ها برای مقطعی ماسک را کنار گذاشتند که مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری کرونا هستیم به نحوی که در یک هفته اخیر دو هزار نفر با علائم کرونا به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند.

مراجعه به بیمارستان‌ها

استاندار سمنان با بیان اینکه در یک هفته اخیر تست کرونای ۶۶۵ نفر مثبت اعلام شده است، ابراز کرد: هم اکنون ۶۰ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند و بخش مراقبت‌های ویژه یا همان آی سی یو نیز میزبان ۱۵ نفر بیمار بدحال است.

هاشمی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ آمار فوتی کرونایی استان سمنان به شدت کاهش پیدا و برای مدت‌ها صفر بود، گفت: متأسفانه با شیوع دوباره ویروس، یک نفر در سمنان جان خود را از دست داد که البته این فرد نیز بیماری زمینه‌ای سرطان داشت اما بازهم نباید مسائل بهداشتی و ماسک را نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه امیدواریم مردم استان سمنان مقوله مهم پروتکل‌ها را رعایت کنند، گفت: چنانچه رعایت و تدبیری در زمینه کرونا نشود، نگران هستیم که شرایط ایجاد محدودیت‌های کرونایی دوباره برای مردم و اصناف استان پدید بیاید.

به گزارش مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است همچنین آرادان در وضعیت آبی، شهرستان‌های سمنان، شاهرود، مهدی‌شهر و سرخه در وضعیت نارنجی، گرمسار و میامی در وضعیت زرد قرار دارند که نشان از افزایش شیوع کرونا دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا