خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۹۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۵۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۶ هزار و ۵۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۳۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۱ هزار و ۳۳۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۹۸ هزار و ۴۲۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۵ هزار و ۱۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۴۰ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۴ هزار و ۹۵۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۵۰ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۳ هزار و ۹۰۵ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۱۰۷ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۵۵۱ دوز نوبت سوم و ۵۱ هزار و ۷۸۷ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا