خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت کرونا در گیلان عادی نیست

به گزارش خبرنگار مهر اسدالله عباسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با تقدیر از تلاش‌های کادر درمان اظهار کرد: کادر درمان نمونه بارز جهادگری های دفاع مقدس را در این دوران به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به نگرانی‌های ایجاد شده در خصوص وضعیت قرمز در برخی شهرستان‌های گیلان افزود: دو شهرستان رودبار و لاهیجان در وضعیت قرمز قرار دارند و برخی شهرستان‌ها در آستانه پیوستن به این وضعیت هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه شرایط کرونا در استان عادی نیست، گفت: زمانی گیلان در وضعیت آبی قرار داشت اما برخی سهل انگاری‌ها سبب شد تا وضعیت گیلان به حالت غیر عادی و هشدار تبدیل شود.

عباسی با تاکید بر اینکه فرمانداران مسئولیت سنگینی در شهرستان دارند، گفت: اختیار شهرستان‌ها بر عهده فرمانداران است و باید نسبت به مسئله کرونا با جدیت وارد عمل شوند.

وی با انتقاد از برگزاری برخی مراسم به صورت عادی و در فضای بسته افزود: در شرایط غیر عادی کرونا باید در رعایت موازین بهداشتی جدیت بیشتری به خرج داده شود.

استاندار گیلان با اشاره به در پیش بودن ماه محرم بیان کرد: مراسم ماه محرم در فضای باز و با رعایت موازین بهداشتی برگزار شود.

عباسی با تاکید بر لزوم اقناع سازی مردم در تزریق واکسن کرونا بیان کرد: تزریق واکسن دز سوم و یادآور کرونا به صورت جدی پیگیری و نسبت به اقناع سازی و تشویق تزریق کرونا اقدام شود.

وی همچنین افزود: مسئولان شرایط را برای واکسیناسیون فراهم کنند و مردم هم در این خصوص همراهی و تعامل داشته باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر آمادگی لازم برای استقبال و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: از هم اکنون آماده بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باشید و نسبت واکسینه کردن جامعه هدف اقدامات لازم انجام شود.

عباسی با اشاره به اهمیت و نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی جامعه بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در آگاهی بخشی نسبت به حساسیت موضوع کرونا همانند گذشته فعالیت خود را ادامه دهند.

وی ادامه داد: برخی سهل انگاری‌ها از سوی افراد سبب تحمیل هزینه‌های سنگین به جامعه می‌شود که باید توجه ویژه ای به این بخش شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا