خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ۴۲ درصدی بستری‌شدگان روزانه بیماران کرونایی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان اظهار کرد: با آغاز هفتمین دوره اوجگیری و شیوع ویروس کرونا، شمار بستری‌شدگان روزانه بیماران مبتلا به این ویروس در بیمارستان‌های خراسان رضوی، طی ۱۰ روز گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طی این مدت تعداد بستری‌شدگان روزانه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی از ۱۵۰ مورد به ۲۱۳ مورد در روز رسیده است که از این تعداد روزانه ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت شمار بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی با افزایش ۶۷ درصدی از ۳۱۵ به ۵۲۷ بیمار رسیده است که از این تعداد ۴۱۸ بیمار در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و تحت مراقبت قرار دارند که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر را زیر پوشش دارد.

پهلوان افزود: تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی نیز طی ۱۰ روز گذشته با افزایش ۸۴ درصدی از ۵۰ به ۹۲ بیمار افزایش یافته است که ۷۷ نفر آنان در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: همچنین طی این مدت ۳۴ فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی ثبت و گزارش شده است که ۲۷ مورد آن مربوط به مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته سه مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در خراسان رضوی ثبت و گزارش شده که هر سه مورد فوتی نیز مربوط به مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است.

پهلوان با بیان اینکه شمار مراجعان روزانه بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا به مراکز درمانی روندی افزایشی دارد گفت: روز گذشته هزار و ۵۸۹ بیمار سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا به بیمارستانها و پزشکان مراکز ۱۶ ساعته خدمات سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا