خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۲.۵ درصد رشتوندان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امام پناهی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد کرونا رشت با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با توجه به افزایش آمارها، اظهار کرد: واکسیناسیون نیز نقش مهمی در کاهش آمارها دارد.

وی با اشاره به اینکه ۴۲.۵ درصد رشتوندان دز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، گفت: با توجه به جمعیت شناور شهرستان رشت در روز رعایت شیوه نامه‌ها بهداشتی، تزریق واکسن، استفاده از ماسک و پرهیز از عادی انگاری لازم و ضروری است.

فرماندار رشت بر لزوم ورود رسانه‌ها برای ترغیب و تشویق شهروندان به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌ها تأکید کرد و افزود: رسانه باید در راستای آگاهی بخشی به جامعه گام بردارد.

امام پناهی در ادامه به اهداف حمایتی دولت از اجرای طرح دارو یار مبنی بر بهره مندی مستقیم مصرف کنندگان از یارانه دارو اشاره و تصریح کرد: در این طرح ضمن واقعی شدن قیمت‌ها، پرداختی بیماران تغییری نکرده و بیمه‌گر مسئول پرداخت افزایش قیمت‌ها است.

وی با تأکید بر تشدید نظارت در اجرای این طرح ادامه داد: در این طرح پوشش بیمه‌ای برای ده‌ها قلم دارویی که قبل از این شامل حمایت بیمه نبوده اند برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا